Tervisepäev

EJRTÜ tervisepäev toimub 27. oktoobril 2019 Tallinnas Tiina Toometi  kliinikus Sõle 3. Tervisepäeval on võimalik teostada kahte uuringut –  silmauuring ja põlveuuring.  Mõlemad uuringud on kohustuslikud  aretusnõuetes. Vastuvõtt alates kell 14.00. Registreerunud jaotatakse gruppidesse ja igale grupile antakse teada kellaaeg, millal tuleb kohal olla.

Koer peab olema  märgistatud mikrokiibiga. Kaasa tuleb võtta koera  tõutunnistus või selle koopia (NB! Mitte pass vaid tõutunnistus!). Kui  tegemist on tõupaberiteta koeraga, siis on uuringu tulemus vaid pererahvale teadmiseks.

Osaleda saavad ainult eelregistreeritud koerad. Koerte arv on piiratud.

Registreerimine toimub e-maili teel. Palume saata e-mailile info [at] jackrussellterjer [dot] ee järgnevad andmed: koera ametlik nimi, omaniku nimi, kas soovite osaleda ühes või mõlemas uuringus. Registreerimine lõpeb 22. oktoobril 2019. Peale registreerimise lõppu jagatakse koerad  gruppidesse ja antakse e-maili teel teada täpne kohaletulemise kellaaeg.

Uuringute vajalikkusest saab lugeda Jack Russell'i terjerite  aretusnõuetest.

Silmauuringul saavad kõik uuringu läbinud koerad ametliku hinnangu, mis kantakse ka Eesti Kennelliidu (EKL) registrisse. Tõu silmade tervise üle parema ülevaate saamiseks oleks soovitatav, et silmauuringul osaleksid koerad alates 4 eluaastast. Nooremas eas tehtud silmauuringu tulemus ei anna elukestvat garantiid, et silmahaigused ei avaldu hilisemas eas.  Silmauuringu tulemus kehtib 12 kuud.

Silmauuringuks tilgutatakse koerale silma tilgad ja spetsiaalse aparaadi abil uurib loomaarst koera silmi. Silmauuringut teostab dr. Ülle Kell.

Põlveuuringul saadav tulemus on üle 1 aasta vanustel koertel ametlik, tulemus kantakse EKL-i registrisse. Uutes aretuseeskirjades on täiendus, mille kohaselt on soovituslik teha üle 5 aasta vanusele koerale kordus põlveuuring, kui esmane uuring on tehtud nooremale kui 3 aastasele

koerale. Põlveuuring teostatakse koera põlvi katsudes, st narkoos ei ole vajalik.

Hinnad:

Silmauuring 40 eurot.

Üle 10 aastastele koertele 20 eurot . Üle 10 aastaste koerte silmauuringus soodushinnaga osalemise eelduseks on, et omanik on praegu või on olnud varem EJRTÜ  liige või koer on saanud järglaseid, samuti, kes ei ole eelmisel aastal soodushinnaga uuringut saanud.

Põlveuuring: 15 eurot

Tasumine toimub kohapeal sularahas. Palume kohal olla täpselt ette antud ajal.