Aretusisaste nimekirja alused

 

EJRTÜ Aretustoimkond on koostamas aretusisaste nimekirja. Selle nimekirja eesmärgiks on anda ülevaade Eestis elavatest aretuseks sobivatest isastest, kuid antud nimekiri ei ole EJRTÜ poolt soovitatavate isaste loetelu.

Aretusisaste nimekirja võivad kõik isaste omanikud oma koera andmed saata, kelle koerad vastavad seatud tingimustele:

  • koer on registreeritud EKL'i või mõne muu maa FCI registrisse;
  • koer on terve, tal on laskunud mõlemad munandid;
  • koera vanus nimekirja pürgimise hetkel on vähemalt 12 kuud;
  • koeral on näituselt hinne vähemalt VH (väga hea);
  • koera nimekirja registreerimise hetkel ei ole nõutavad silma- ja põlveuuringute tulemused (need on vajalikud enne koera paarituses kasutamist). Kui peale uuringute tegemist ilmneb, et tulemused ei vasta EJRTÜ poolt kehtestatud aretusnõuetele, eemaldatakse koer aretusisaste nimekirjast.
  • kui koeral on järglaste arv Eestis üle 25, siis ta eemaldatakse aretusisaste nimekirjast.
  • koerast tuleb saata EJRTÜ´le 2 pilti – eest ja kõrvalvaatest seisvast koerast, pildid peavad olema tehtud koera tasandil.

Isase koera omanik peab nõustuma, et tema kontaktandmed avaldatakse ühingu kodulehel jm., kus aretusisaste nimekiri mainimist leiab.

Aretustoimkond aitab hea meelega kasvatajaid sobiva isase valikul oma emasele – selleks on vaja saata vastav päring ühingu e-mailile. 

Aretusisaste nimekirjas olevate isaskoerte omanikud otsustavad ise, kas ja mis tingimustel nad oma koera emasele aretuskasutuseks annavad, seda EJRTÜ ei reguleeri.

EJRTÜ liikmete omanduses olevate isaste registreerimine aretusisaste nimekirja on tasuta. Mitteliikmed peavad tasuma 10 €/aasta, et koer nimekirjas oleks. Koera kõrvaldamisel nimekirjast (terviseuuringu negatiivsed tulemused, pesakondade aastane arv ületatud) makstud raha ei tagastata ega tasaarveldata.