Aasta SK/KK JRT

Eesti Jack Russell'i Terjeri Tõuühingu (EJRTÜ) poolt korraldatava aasta sõnakuulelikuma  JRT tiitlile saavad võistelda kõik Jack Russell'i terjerid (JRT), kes on hiljemalt konkursi toimumise aasta lõpuks kantud EST-registrisse, kelle omanik on võistluste/eksamite ja konkursi toimumise perioodil EJRTÜ liige ning elab konkursi toimumise ajal alaliselt Eestis. 

Kõikidel koertel läheb arvesse kolm parimat tulemust. Kuulekuskoolituses annavad punkte võistlused ja eksamid, mis toimuvad Eestis. Sõnakuulelikkuses annavad punkte algklassi, SK-1 klassi ja SK-2 klassi võistlused, mis toimuvad Eestis ja rahvusvaheliste reeglite järgi toimuvad SK-3 klassi võistlused olenemata toimumiskohast. Võistluste ja eksamite punktid lähevad arvesse, kui võistlused ja eksamid on olnud ametlikud ning toimunud kinnitatud eeskirjade järgi.

Eestis toimunud võistluste ja eksamite tulemused kogub ja kirjutab üles EJRTÜ, neid saatma ei pea. Väljaspool Eestit toimunud võistlused, mis EJRTÜ punktisüsteemi järgi annavad punkte aasta sõnakuulelikuma koera punktiarvestuses, lähevad arvesse vaid siis, kui koera omanik saadab EJRTÜ-le andmed koos võistlusraamatu koopiaga. Tulemused peavad EJRTÜ-le laekuma punktiarvestust peetavale aastale järgneval aastal välja kuulutatud tähtajaks.

Punktisüsteemi järgi võrdse punktisumma saanud koertest parima selgitamisel võrreldakse kõigepealt võistluste ja seejärel eksamite punktisummasid ning vastavalt sellele järjestatakse koerad. EJRTÜ autasustab suurima punktisumma saanud JRT-d ja tema omanikku.

EJRTÜ jätab omale õiguse teha punktisüsteemis muudatusi. Tehes muudatusi, teatab ühing sellest ka oma veebilehel.

Aasta sõnakuulelikuma JRT punktijaotus:


SK ALG
SK-1  
SK-2  
SK-3  

 

KK-1
KK-2
KK-3
I järk

4 8 12 16 Võrratu
4 8
12
II järk 3 7
11
15
Väga hea
3 7
11
III järk
2
6
10
14
Hea
2
6 10

Rahuldav
1
5 9

 

Lisapunktid (võistlusklassis):

I koht 3 p.
II koht 2 p.
III koht 1 p.

Rahvusvaheliste võistluste punktid korrutatakse 1,5-ga.