Aasta Jahikatserussell

Eesti Jack Russell'i Terjeri Tõuühingu (EJRTÜ) poolt korraldatava aasta jahikatserusselli tiitlile saavad võistelda kõik Jack Russell'i terjerid (JRT), kes on hiljemalt konkursi toimumise aasta lõpuks kantud EST-registrisse, kelle omanik on eksami/katse ja konkursi toimumise perioodil EJRTÜ liige ning elab konkursi toimumise ajal alaliselt Eestis. 

AASTA JAHIKATSERUSSELL´i tiitel omistatakse kõigile tõuomase katsetulemuse sooritanud koertele.

Tõuomaseks jahikatseks loetakse: Urg-R, UrgT-R, UrgT-M III järk, VJ III järk. Arvesse lähevad katsed ja eksamid mis  on olnud ametlikud ning toimunud kinnitatud eeskirjade järgi.

Eestis toimunud jahikatsete ja eksamite tulemused kogub EJRTÜ, neid saatma ei pea. Väljaspool Eestit toimunud katsed ja eksamid, mida ka Eesti Kennelliit ametlikult arvestab lähevad arvesse vaid siis, kui koera omanik saadab EJRTÜ-le katse ja soorituse andmed koos tulemuste koopiaga. Tulemused peavad EJRTÜ-le laekuma punktiarvestust peetavale aastale järgneval aastal välja kuulutatud tähtajaks.

Eksami- ja katsetulemusi punktide järgi ei järjestata, EJRTÜ autasustab kõiki eksami  ja/või  katse sooritanud JRT-d ja tema omanikku, et tunnustada JRT tõuomast käitumist.

EJRTÜ jätab omale õiguse teha hindamissüsteemis muudatusi. Tehes muudatusi, teatab ühing sellest ka oma veebilehel.