Üritused 2009

TRIMMIMISKURSUS 2009

Sõbrapäeva puhul korraldas EJRTÜ 14. veebruaril 2009. a. võimaluse õppida trimmima oma neljajalgset sõpra. Trimmimiskursuse juhendajateksks olid kenneli Tricksy Rogue's omanik ja pikaajaline russellikasvataja Arja Arponen. Arja on oma russelleid ja kasvandike alati ise trimminud nii, et häid nõuandeid sai rohkem kui küllaga! Teda assisteeris Sari Hannula, kennel Kairojen omanik, kes on samuti oma russelleid juba aastaid trimminud.

Osalemas oli 18 huvilist ja kes soovis, sai ka käpa valgeks russelli karvade nüppimisel. Alustuseks näidati trimmimistegevuseks vajalikku varustust - trimmimisnoad ja käärid. Seejärel asuti modellide juurde ja näidati kuidas korrastada siledakarvalise russelli saba ja "pükse". Kui sileda koera karvade piiramine käis nobedalt, siis järgmiseks ette võetud karmima karvaga koerte karvahooldus nõudis juba suuremat vaeva. Kõikidele küsimustele leidus vastuseid, kõik said ninapidi juures olla ja kes soovis, ka käe külge panna.

Soovime kõigile julget pealehakkamist russelli "kasuka" korrashoidmisel! Suured tänud osalemast! Villule tänud ruumide orgunni eest!

Tiina Vallaste pildid

ÜLDKOOSOLEK 2009

28. märtsil 2009. a. toimus EJRTÜ üldkoosolek. Osalemas oli 20 ühingu liiget ja 16 liiget oli esindatud volitustega. Seega oli üldkoosolek kohe otsustusvõimeline. Suured Tänud kõigile tulemast/volitamast!

Üldkoosoleku protokolliga tutvu siin.

Aasta Russell 2008 konkursi tulemused kuulutati samuti välja Üldkoosoleku raames ja kohal olnud edukatele esikolmiku koerte omanikele anti üle karikad. Palju õnne kõigile võitjatele!

FOTOKONKURSS 2009

EJRTÜ poolt väljakuulutatud fotokonkurss kestis kuni 30. märts 2009. a., mille jooksul oli võimalik igaühel anda hinnang konkursile saadetud piltidele. Kokku osales konkursil 57 pilti. 

Peaauhind EJRTÜ peasponsor Royal Caninilt anti zürii poolt välja valitud võidupildile. Zürii koosseisu kuulusid:

Tiit Blaat - Eesti Ekspressi fotograaf, kodus JRT Silvi

Piret Tamm - Eesti Ekspressi kirjastuse eriväljaannete peatoimetaja, ajakirja "Lemmik" hing ja südametunnistus

Teet Kamarik - hobifotograaf, kodus vanaprouast dalmaatslane Lota

Zürii kuulutas võitjaks pildi "Minu oma". Pildi autor on Tiina Vallaste, modell Tiina JRT Aadu - Palju õnne Tiina ja Aadu!!!

Paremuselt teine oli "Jou tsikid" (autor Katrin Risto, modell Küpsis) ja kolmas "Muffineid näppamas" (autor Sven Sihn, modell Elli).

Zürii kommentaar konkursi üldise taseme kohta: "Oleks oodanud osavõtjatelt mitte nii väga poseeritud ilupilte kuivõrd rohkem pilte, milles avalduks russelitele omane käitumine, iseloom."

Võidupilti kommenteeris züriiliige Teet: "Võidupildi tegi huvitavaks asjaolu, et fotograaf ei lähenenud objektile kui tavakodanik - enamasti vaatab inimene koerale ikka ülevalt alla. Lisapunkte andis koera kahtlustav pilk ja pildi üldine koloriit. Kogu pildist loeb selgelt välja, et tegemist ei ole poseeritud "passipildiga" vaid, et sellise pildi tegemiseks on vaeva nähtud, võibolla lausa riskides märjaks või poriseks saada. Niisiis, ka seekord kiidab töö tegijat!"

Ja teine züriiliige Piret: "Värvirõõmus ja hästi tabatud hetk. Targa pilguga koer :)."

Züriiliikme Tiidu lemmikuks oli pilt "Muffineid näppamas" ja tema paneb selle pildi autorile välja isikliku eripreemia - omapoolse 30 minutilise fotosessiooni!

Lisaks valiti hääletuse teel 16. - 30. märts 2009. a. publiku lemmikpilt. Publiku lemmikuks valiti pilt "Siin valvame meie", autor Annika Valberg, modellid Lexberry's E-tibid - ka teda ootab auhind Royal Canin`ilt! 

 

Publiku lemmiku kategoorias 2. koha saavutas pilt "Põgene vaba laps" (autor Sven Sihv, modellid Elsi ja Anne) ja 3. koha osas langes publiku maitse kokku zürii omaga ehk Sveni pilt "Muffineid näppamas" ka siin kategoorias pronksmedali kohal!

Suured tänud osalejatele, züriile ja usinale publikule hääletamast! Järgmisel aastal jälle, ärge siis unustage pildimaterjali kogumisega algust teha juba täna! :)

KEVADPÄEV 2009

Selleaastane russellite kevadpäev toimus 31. mail 2009. a. juba vanas tuttavas kohas – Lubjaahju mäel Saha külas, Talllinna külje all. Osalemas oli seekord rekordarv inimesi ja russelleid - tõeliselt kaunis suvine ilm võimaldas päevast veel eriliselt rõõmu tunda!

Alustuseks sai seekord tehtud grupipilt. Lubjaahju mägi on selliseks pildiks justnagu loodud - kõik mahuvad peale ja keegi ei jää kellegi varju. Järgmiseks võtsid russellid mõõtu ”jänesejooksus”, taaskord on kenad auhinnad välja pannud meie ühingu sponsor Royal Canin - tänud! Jooksmised joostud, kosutati keha hea ja paremaga, mis omal piknikukorviga kaasas oli. Vapramad võtsid veel teist korda ette jänesejooksu! 

Suured tänud kõigile tulemast!!! 

Mitteametliku jänesejooksu tulemused, raja pikkuseks kõigil 60 sammu:

Kutsikad kuni 6 kuud
Isased:
I koht Gizmo 8,1 sek
II koht Star Boy 8,2 sek
III koht Klots 9,0 sek
4. koht Hugo 9,4 sek
5. Morgan 12 sek
Emased:
I koht Romminia 8,7 sek
II koht Lotte 9,0 sek
III koht Ripaaria 9,8 sek
4. koht Grace 10,5 sek
5. Piff 14,0 sek
Juuniorid 6-15 kuud:
Isased:
I koht Matu 6,4 sek
II koht Spike 7,7 sek
III koht Pepe 7,8 sek
4. Esko 7,9 sek
5. Robi 8,8 sek
6. Joosep 9,1 sek
7. Kuti 11,9 sek
8. Bruno 20,0 sek
Emased:
I koht Rutt 6,2 sek
II koht Niiskuneiti 6,8 sek
III koht Arabella 7,5 sek
Täiskasvanud
Isased:
I koht Skipper 5,1 sek
II koht Aadu 5,5 sek
III koht Pätrik 5,6 sek
4. koht Mickey 5,9 sek
5. koht John 6,0 sek
6. koht Cliff 6,5 sek
7.-8. koht Milo 7,1 sek
7.-8.koht Joonas 7,1 sek
9. koht Mati 9,1 sek
10. koht Pelle 10,3 sek
Emased:
I koht Iiri 4,8 sek
II koht Asta 5,2 sek
III koht Dolly 5,4 sek
4. koht Nike 5,5 sek
5. koht Pipa 5,6 sek
6.-8. koht Mailo 5,7 sek
6.-8. koht Maie 5,7 sek
6.-8. koht Liidi 5,7 sek
9.-10. koht Fannu 5,8 sek
9.-10. koht Elsi 5,8 sek
11. koht Pipi 5,9 sek
12. koht Lilli 6,4 sek
13.-14.koht Eevi 6,5 sek
13.-14.koht Vallu 6,5 sek
15. koht Tuuli 6,8 sek
16. koht Emily 7,4 sek
17. koht Elli 8,9 sek

SILMAUURING 2009

2009. a. Dr. Ülle Kella silmauuring russellitele toimus 14. juunil Tallinnas. Osalemas oli 21 koera ja kõigi nende uuringu läbinud koerte ametlik uuringu tulemus kantakse ka Eesti Kennelliidu registrisse. Silmauuringu tulemus on kehtiv 1 kalendriaasta.  

Chelsi John Inrike – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Tsarodej Jack Dancer – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Lexberry`s Dancer Jim – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Jackxellent Daisy Doolittle  – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Küpsis vom Repacker – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Jump´n´roll Adeele  – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Jump´n´roll Aadu – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Jump´n´roll Amalie – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Jump´n´roll Armilde  – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Karanest First Try Velda– ei esine PLL, PRA, RD, HC
Eevi – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Cosa Nostra Balao – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Bright Blossom of Jack`s Paradise – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Lexberry´s Girl Power Elzi – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Lexberry´s Girl Power Emily – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Lexberry´s Girl Power Emma – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Lexberry´s Girl Power Ert – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Karanest Mission Impossible Lembit – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Karanest Mission Impossible Lilli – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Tricksy Rogue´s Apollon – ei esine PLL, PRA, RD, HC
Tsarodei Herlexi – ei esine PLL, PRA, RD, HC

Lisaks silmauuringule said soovijad osaleda ka põlveuuringul. Põlveuuringut teostasid loomaarstid Kadi Viitmaa ja Elo Võõsa. Saadud tulemus on üle 1 aasta vanustel koertel ametlik, kantakse EKL-i registrisse ning seda uuringut kordama ei pea.  

Chelsi John Inrike – põlved 0/0
Lexberry`s Dancer Jim – põlved 0/0
Küpsis vom Repacker – põlved 0/0
Cosa Nostra Balao – põlved 0/0
Karanest Mission Impossible Lembit – põlved 0/0
Karanest Mission Impossible Lilli – põlved 0/0

EJRTÜ tänab kõiki, kes osalesid uuringutes ja andsid sellega oma panuse meie russellite terviseinfo kogumiseks! Ootame aktiivset osavõttu ka järgmisel aastal!  

P.S. kui kellelgi tekib küsimus, miks need uuringud üldse vajalikud on, mis haigusi leida võib jms, siis selle kohta saab lugeda Jack Russell`i terjerite aretusnõuetest meie kodulehel.

URUPÄEV 2009

EJRTÜ urupäev Jõgevamaal sai seekord veedetud koos 19 vapra jahimees-russelliga ja veel paari turistina uudistama tulnud noore russelli-hakatisega. Enamik koeri leidis kiiresti tee oma jahiinstinkti juurde ning rebasele öeldi kõva ja selge häälega mis temast arvati. Omanikelgi oli enamikel peale koera urus käimist higine otsaesine, nagu oleks nemad need põhilise töö tegijad olnud :).

Kuigi pealinnas sadas samal päeval kõvasti vihma, siis jahimehi ilm soosis ning peale kerge sabina me muud vett ei saanud. Kerge grill ja kehakinnitus käisid asja juurde, seekord siis selle erinevusega, et koeri huvitas rohkem küünis toimuv kui see mis palad laual saadaval võiksid olla.

Suured tänud taas osalemast ja loodetavasti peagi jälle!

Sven Sihvi pilte urupäevast leiab Emma kodulehelt.

NÄITUSEKOOLITUS 2009

21. juulil 2009. a. toimus näitusekoolitus noortele russellitele, kuigi kampas oli ka juba veidi asisemaid näitusehuvilisi russelleid. Elo Võõsa juhendamisel saadi alustuseks ülevaade mis üldse on näitus, miks sinna minnakse ja mida seal olles teadma-oskama peaks. Kõik kutsid said proovida näituseringis käimist, seismist ja laua peal "kohtuniku" ülevaadatavad olemist.

Peale näitusekoolitust tutvustati alustuseks pererahale koerte spordiala agilityt ja seejärel said huvitatud proovida ka mõnede takistuste läbitavust. Lõbus tundus igal juhul kõigil olema ja agility ongi fun!

Suured tänud kõigile tulemast! Loodame nüüd ohtralt russelleid näha nii näitustel kui agility platsidel :)