Üritused 2007

ÜLDKOOSOLEK 2007

26. jaanuaril 2007. a. toimus EJRTÜ üldkoosolek. Vaatamata lumetormile ja libedatele teedele leidsid tublid russelli-inimesed siiski endas jõudu, et kodunt välja tulla ning ühist russelli juttu ajada. Kohal oli 17 inimest ja lisaks olid 10 ühingu liiget volitused teinud. Seega oli üldkoosolek kohe otsustusvõimeline ja seda, mida arutada/otsustada, jagus.

Täname väga kõiki, kes tulid kohale või esitasid volitused. Tänu teile saime suured otsused tehtud ja vastu võetud ning on millega edasi minna.  

Üldkoosoleku prtokolliga saab tutvuda siin.

KEVADINE JALUTUSKÄIK 2007

14. aprill 2007. a. kogunesid russellid Kakumäel, et üheskoos avastada kevadist rannajoont. Koeri tuli kokku rohkem kui oodatagi oskasime ja väikseid valgeid kutse jagus tervele rannale. Lähemalt saab üritusest lugeda ajakirja Lemmik järgmisest numbrist!

KEVADPÄEV 2007

26. mail 2007. a. toimus russellite kevadpäev, mis oli juba kolmas omasugune! Toimumiskohaks oli fantastiline "Lubjaahju mägi" Saha külas Loo alevikus, otse Tallinna külje all. Traditsioone jätkates oli päevakavas russellite võidujooks. Siin ka tulemused vastavalt vanusegruppidele:

Kutsikad 0-9 kuud, distants u. 50m
I koht Mailo, aeg 5,84
II koht Paco, aeg 6,14
III koht Ert, aeg 7,30
Juuniorid 9 kuud - 1,5 aastat
Isased:
I koht Bamse, aeg 5,20
II koht Zeno, aeg 6,30
III koht Villi, aeg 6,34
Emased:
I koht Iiri, aeg 4,92
II koht Nike, aeg 5,20
III koht Pipi, aeg 6,00
Täiskasvanud, distants u. 80 m
Isased:
I koht Aadu, aeg 8,82
II koht Olku, aeg 8,92
III koht Patrick, aeg 9,87
Emased:
I koht Asta, aeg 8,15
II koht Pipa, aeg 8,21
III koht Tess, aeg 8,88

Peale jooskuvõistlust toimus piknik – lisaks oma korvikesega kaasa võetule pakkus EJRTÜ limonaadi ja küpsiseid. Kohapeal olid olemas super grillimeistrid, kes kedagi nälga ei jätnud! Samal ajal sai vesta omavahel koerajuttu ja Janne Orro andis ülevaate meie väikseid sõpru ohustavatest parasiitidest.

Osalemas oli seekord 30 russellit ja pererahvast umbes kaks korda samapalju! Tänud kõigile tulemast! Kohtume järgmistel üritustel!

Pilte ürituse kohta russelliomanike kodulehtedel leiad Foorumi teemast Kevadpäev 2007.

URUPÄEV 2007

5. augustil 2007. a. toimus EJRTÜ eestvedamisel russellite urupäev. Roosiaia talu Jõgevamaal on ainus koht, kus Eestis urukatset korraldatakse ja selleks vastavat väljaõpet tehakse. Russelleid tuli kokku 22 ja huvilisi oleks tegelikult veelgi olnud.

Alustuseks tutvuti tehisuruga – laudadest kokku klopsitud kastid, mis omavahel tunneliteks ühendatud. Seejärel näidati koertele rebast – enamus ütles kohe kõva ja selge häälega, mis ta reinuvaderist arvab. Ja siis kõige pingelisem osa – rebane lasti urgu, mööda käiku jõudis ta kastini, mis suleti kõigist neljast küljest. Nüüd päästeti russell punasaba jälitama ja eesmärgiks oli vahetult rebase kasti ees haukuv jahikoer. Kõik kohalviibijad päris selleni ei jõudnud, kuid ega enamusel palju puudu ka ei jäänud!

Koerad, kelle kohta koolitaja ütles kiidusõnu ehk siis lühidalt „eksamikõlbulik!” oli kokku üheksa: Sass, Lexi, Joonas, Silvi, Velda, Iiri, Zeno, Kratu, Asta. Teistega ja loomulikult ka eelpoolmainitud üheksaga tuleb veel tööd teha. Kõigil paistis jahiinstinkt täiesti olemas olevat, lihtsalt selle tärkamisega läheb mõnel rohkem, mõnel vähem aega.

EJRTÜ tänab kõiki osalejaid toreda ühiselt veedetud päeva eest! Suured tänud ka talu perenaisele, kes terve pika päeva valgetele koertele jahiõpetust jagas!

NÄITUSEKOOLITUS 2007

Russellid on ju teada kui vaprad ja ilusad :) - urupäeval juba vaprad oldi, 09. septembril 2007. a. olid russellid siis ilusad. EJRTÜ korraldas selleks näitusekoolituse, kus ilusaks olemise alustest räägiti. Kohale oli kogunenud 17 koera koos pererahvaga. Noorim osaleja oli 3 kuune, kuid jaksu paaritunnises koolituses osalemiseks jagus temalgi.

Alustuseks jagas Kadi Viitmaa kõigile näitusehindeid ja linte tutvustava trükise. Seejärel võttis sõna näitusekohtunik Inga Siil, kes käis üksipulgi läbi Jack Russell´i terjeri tõustandardi. Näidiskoer Asta peal demonstreeriti kõik standardis loetletud kehaosad – kus on otsmik, kus laudjas, mis on nurgad jne. Järgmiseks käidi praktikas läbi kogu näituseringis toimuv, alustades ringi sisenemisest, kohtunikuga suhtlemisest, koera motiveerimisest, liikumisest ringis kuni kohtunikult hinnangu vastuvõtmiseni.  

Näitlikult asi selge, asusid koerad-omanikud näitusel toimuvat praktiseerima. Esimestena läksid ringi kuni 9-kuused kutsikad. Sagimist, hüplemist ja kraaklemist jagus, kuid peagi said händlerid oma neljajalgsetest võitu ning ringis käimine, laual seismine ja koera esitlemine sai kõigil läbi proovitud. Järgmiseks astusid tulle kuni pooleteise-aastased koerad ning lõpuks kõik ülejäänud, kes sama moodi näituseskeemi läbi proovisid.

Võistlusmomendi tekitamiseks oli sellelgi üritusel väike rammukatsumine ette nähtud. Alustuseks asusid ringi meeshändlerid, kes uhkelt oma väikseid valgeid koeri demonsteerisid. Väga lahe vaatepilt oli sellist hulka meesterahvaid koertega näituseringis näha. Kõik olid ka väga tublid ning kohtunikul parimate valimine äärmiselt keeruline!

Seekord siis võtjateks:

I Peeter ja russell Elsi
II Patrick ja russell Elli
III Sven ja russell Emma

Nüüd täitus näitusering naishändleritest, et nemadki saaksid koera esitlemist proovida. Ka naisterahvastel õnnestus see töö suurepäraselt. Kohtunik pidi tükk aega mõtisklema enne, kui otsuse tehtud sai, kolmeks parimaks tunnistati:

I Kätlin ja russell Remus
II Tiina ja russell Emma
III Anne ja russell Elsi

aaskord tänud osalejatele, kes tulid kohale nii kaugelt kui lähedalt! Ja erilised tänud Ingale, kes tõeliselt vahvalt ja põhjalikult kogu koolituse läbi viis, selgitusi andis, utsitas küsima ning lahkelt nõuandeid jagas. Mõnusaid näitusekogemusi! 

SÜGISPÄEV 2007

11. november 2007. a. toimus selleaastane russellite sügispäev. Toimumiskohaks oli seekord pealinna asemel hoopis Virumaa Kadrina vald Kaasikmäe talu.

Üheskoos võeti ette väike jalutuskäik, peale mida suunduti tagasi Kaasikmäe talu "turistimagnetisse" - püstkotta, kus kõik osavõtjad said end tule ääres soojendada ning keha kinnitada.

Sel korral pandi meie pisikeste sõprade asemel proovile nende peremeeeste teadamised. Toimus ka väike "viktoriin" teemal "Eesti russellid - kui hästi me ikka neid tunneme?"
Parima tulemuse said kirja Kristina ja Hendrik. Palju õnne!

Kohal oli seekord 13 koera ja umbes kaks korda samapalju inimesi.

Tänud kõigile tulemast! EJRTÜ tänab omakorda russell Sassi omanikku Evist, kes seekordse ürituse oma kanda ja organiseerida võttis. Aplaus ja tänud tubli pealehakkamise eest!

Evise pildid ja Joonase pildid.