Üritused 2006

KEVADPÄEV 2006

20. mail 2006. a. toimus EJRTÜ esimene ametlik üritus - russellite kevadpäev 2006. Ka aastal 2005 toimus russellite kevadpäev, mille siis korraldasime ilma ametliku ühinguta. Analoogselt eelmisele aastale pandi seegi kord "russellistid" koos koertega ilmataadi poolt proovile. Õnneks kedagi väike vihm ei kohutanud ja 40 inimest-20 koera veetsid mõnusa pärastlõuna.

Päevakava kohaselt viidi läbi väike näitusekooltus ning siis tehti koertele sooja "russelli jooksuga". Eelmisel aastal oli peibutiseks peremees, kes 60 "kadisammu" kauguselt koera kutsus. Seal aastal olime juba nö edasi arenenud ja täname Hurtade Liitu, kes meile lahkelt oma "kunstjänese" aparaati laenas. Igal juhul said kõik russellid end proovile panna kilekotinutsu taga ajades ning lõbu oli laialt. Jooksuvõistluse lõppedes toimus piknik ilma tõttu tubastes oludes, kus diplomeeriti ja autasustati kõige vingemaid kihutajaid. Suured tänud jooksuvõistluse auhinnafondi sponsoreerinud AS Dimelale!

Suured tänud kõigile tulemast ja nii meeldiva ühiselt veedetud päeva eest!

Pikemalt saab meie üritusest lugeda lausa kahest ajakirjast: Lemmik 6/2006 ja Koer 2/2006, mis ilmuvad mõlemad juuni kuus 2006. a.

TERVISEPÄEV 2006

EJRTÜ korraldas 3. septembril tervisepäeva Jack Russell'i terjerite huvilistele. Seekord oli üritus ilma koerteta, et omanikud saaksid rahulikult süveneda nii olulisse teemasse nagu seda on meie lemmikute tervis!

Huvilisi registreerus küll veidike rohkem, kui kohale tulijaid oli, kuid kokkuvõttes oli koos mõnus seltskond russelli inimesi. Tervisepäeva lektorid loomaarstid Ülle Kell ja Ranno Viitmaa andsid põhjaliku ülevaate Jack Russell'i terjerite peamistest pärilikest haigustest. Juttu täiendasid pildimaterjalid ning lühivideo, peale loengut said kõik südamele jäänud küsimused ka üle täpsustada.

SÜGISENE JALUTUSKÄIK 2006

EJRTÜ poolt korraldatud russellite sügisene jalutuskäik toimus 5. novembril 2006. a. Kadriorus

ning kujunes vägagi lahedaks ürituseks! Ilmataat soosis meie koosolemist igati - päike paistis ning külmakraade oli vaid mõni. Russeli-inimesi oli kohale tulnud tõeliselt palju ja koeri suutsime hiljem pildi järgi tuvastada 21+1 koer, kes jõudis veidi hiljem kui pilditegemine toimus.

Suured tänud kõigile osalemast! Nüüd on hea nime, nägu ja koera omavahel kokku panna! :)

Nagu ürituse lõppedes Elo maha hõikas, on kõik teretulnud meie ühinguga liituma. Selleks ei ole vaja, et koer oleks puhtatõuline või et üldse koer on juba olemas. Samuti, kui alles ootate oma koera tõutunnistuse saabumist, võib ka koera andmed hiljem saata ning enne juba liikmeks astuda. Väga teretulnud on endiselt kõikide koerte andmed (tõutunnistuse koopia) ning muidugi pildid, millega meie kodulehte kaunistada!

Järgmiseks ürituseks on plaanitud EJRTÜ üldkoosolek, kuid sellest juba veidi hiljem!